SCOTT  - GENIUS

2020 SCOTT GENIUS 930 DAĞ BİSİKLETİ

37.390,00 TL
RENK.

KAHVERENGİ-SİYAH KAHVERENGİ-SİYAH

BEDEN.

M

Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İade ve Teslimat
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SCOTT Genius 930,karbon teknolojili kadroya sahip ön ve arka amörtisörlü bir dağ bisikletidir.
  Üç modlu bir FOX NUDE TR EVOL şoku, Lockout'lu bir FOX 34 çatalı ve performansla seçilen Syncros bileşenleriyle birlikte geliyor. 
  Zor arazi şartlarında sürüş için tasarlanmış full amortisörlü bir bisikletin keyfini almak istiyorsanız Scott Genius 930 sizin için ideal bir model olacaktır.

    

  HMF Carbon Mainframe

  • Karbon malzemeyi güçlendirmek için, en yüksek gerilme mukavemeti ile karbon kadronun gücü arttırmayı başarmıştır.
  • Karbon kadronun dayanıklılığını, güvenliğini ve ömrünü en üst düzeye çıkarmak için HMF üretim yöntemi kullanılmıştır.

  HMF HMF
  Tensile Modulus: 125GPa
  Tensile Strength 2450MPa  KATEGORİSİ: All mountain, trail

   
  EKİPMANLAR
  Kadro : Genius Carbon / IMP technology / HMF Mainframe / BB92 / Alloy SL 6011 swingarm / VLK Virtual 4 Link kinematic
  27.5" (2.6 & 2.8) and 29" (2.4 & 2.6) tire compatible with Geo -BB adj. / SW dropouts for Boost 12x148mm / TBC Trunnion box construction
  Maşa : FOX 34 Float Performance Air / Rail 3 / 3-Modes / 15x110mm QR axle / tapered steerer / 44mm offset / Reb. Adj. / Lockout / 150mm travel
  Arka Maşa : FOX NUDE T EVOL Trunnion / SCOTT custom w. travel / geo adj. / 3 modes: Lockout-Traction Control-Descend
  custom large Air volume / DPS / Reb. Adj. / Travel 150-100-Lockout / 185X55mm
  Remote sistem : SCOTT TwinLoc TSP Technology / Suspension-Seatpost Remote / below Bar / 3 modes / integ. Grip clamp
  Furş Seti : Syncros Pro Press Fit E2 / Tapered 1.5"-1 1/8" / OD 50/62mm / ID 44/56mm / 
  Arka vites :
  SRAM NX / Eagle 12 Speed
  Vitesler :
  SRAM NX Eagle Trigger
  Frenler : Shimano MT520 4 Piston Disc / 203/F and 180/R SM-RT66 rotor / 
  Krank Seti : SRAM NX Eagle DUB Boost / 32T / 
  Zincir :
  SCOTT custom
  Bb-set :
  SRAM DUB PF integrated / shell 41x92mm
  Gidon : Syncros Hixon 1.5 / Alloy 7050D.B. / 12mm rise / 9° / 780mm / Syncros Pro lock-on grips
  Gidon Boğazı : Syncros FL1.5 / Alloy 2014 / integrated Spacer & Top Cap / 31.8mm / 6° / 1 1/8" / 
  Sele Borusu : Syncros Duncan Dropper 2.0 Remote / 31.6mm / S size 100mm / M 125mm / L & XL 150mm / 
  Sele : Syncros Tofino 2.0 Regular / CRMO rails / 
  Jant seti : Syncros Revelstoke 2.5 6 Bolt / F: 15x110mm, R: 12x148mm Boost / 30mm Tubeless ready rim 28H / XD Driver / Syncros Axle w/Removable Lever with Tool
  Zincir :
  SRAM CN NX Eagle
  Kaset :
  SRAM SX-PG1210 / 11-50 T
  Lastikler : Front: Maxxis Dissector 29x2.6" / Rear: Maxxis Rekon 29 x2.6 / Specs: 60TPI Kevlar Bead / EXO / Tubeless ready / 3C Maxx Terra
  Ekstra :
  Syncros Trail Fender
  Ağırlık Kg :
  13.90
  Ağırlık Lbs :
  30.64
   


  GEOMETRİ

  genius 920.jpg (161 KB)


  TEKNOLOJİ

  TEKNOLOJİ

  Evo-Lap technology
  Doğru malzeme seçimi ile bir çerçeve oluşturmak için çalışmaların yüzde sekseni yapılır. Ancak kalan yüzde yirmi, çabalarımızın çoğunu gerektiriyor. Bu nedenle, piyasadaki en gelişmiş karbon fiberleri tercihimizi, karbon yerleşimini haritalamak için FEA (sonlu eleman analizi) yazılımı gibi belirli araçların yoğun kullanımı izliyor.

  FEA yazılımı ile çerçevenin sanal modeli üzerinde farklı kuvvetler simüle edebilir ve çerçeve yapısını buna göre ayarlayabiliriz. FEA yazılımı, gerçek dünyadaki tüm fiziksel olayları içeren eksiksiz sanal prototipler oluşturmamızı sağlar.

  Evo-Lap teknolojimizle, yüzey çizgisini optimize etmek, farklı kat oryantasyonlarına sahip boru yapılarını simüle etmek, farklı konfigürasyonlar kullanmanın sonuçlarını gözlemlemek ve çerçevenin farklı alanlarındaki stres dağılımını test etmek için çerçeveyi modelliyoruz. Bu kapsamlı bilgisayar modellemesi sayesinde, çerçevemizin tüm bölümlerindeki karbon katmanlarını optimize ettik. Parçalar ilk prototiplerde birbirine bağlandığında, sonuç sertlik, konfor veya darbe direncinden ödün vermeyen süper hafif ve kompakt bir çerçeveydi. Tüm ürün yelpazesi EvoLap teknolojimizden yararlandı.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------

  TwinLoc hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: https://www.bikeandoutdoor.com/scott-dag-bisikletlerinde-twinlock-suspansiyon-sistemi

  TwinLoc ile bir sürücü sistem olarak tüm çerçeveyi, çatalı ve şoku etkin bir şekilde kontrol edebilir. Bu neden önemli? Doğru şekilde ayarlanmış 150 mm süspansiyon seyahatine sahip bir bisiklet, 130 mm'lik bir bisikletten daha fazla sarkmaya sahiptir. Sürüşe daha eğlenceli ve inişlerde daha yetenekli olan ekstra seyahat, ancak daha büyük sarkma, bisikletin geometrisi ve tırmanma performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. TwinLoc önemlidir.

  TwinLoc, sarkma efektini çeşitli şekillerde yönetmeye yardımcı olur. Çoğu sistem, pedal çevirme verimliliği elde etmek için sadece düşük hızlı sıkıştırmayı arttırırken, TwinLoc sadece sıkıştırma sönümlemesini değiştirmemize, aynı zamanda bisikletin geometrisini dinamik olarak değiştiren yay eğrisini değiştirmemize izin verir. Patika modunda, şok sadece daha sıkı değil, aynı zamanda dinamik olarak daha az seyahat eder. Bisiklet daha yükseğe oturur, bu tırmanışlar için dik bir koltuk açısı sağlar ve daha çevik hale gelir. Ayrıca, mümkün olan en verimli şekilde çıkmak için üçüncü, tam bir kilitleme modu sunuyoruz.

  Bu benzersiz ayarlar, daha uzun seyahat bisikletlerinde bile tırmanma geometrisini optimize eder. Pedal çevirme verimliliğinizi artırabilecek "uzun seyahat etkisini" ortadan kaldırabiliriz, ancak yokuş aşağı doğru baktığınızda sizi tam eğlence olan 150 mm'lik seyahatten mahrum bırakmayız. Bir yarış ayarından, öğle yemeğine, iş sonrası yol parçalarına, bir kolun itişinde parkur profiline bağlı olarak moddan moda geçiş yapabilmek, daha hızlı sürmek ve iyi vakit geçirmek için çok önemlidir.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  ICCR Cable routing

  Scale, Spark, Genius ve Ransom'da, piyasadaki tüm farklı kontrol kablosu standartları için temiz bir görünüm ve işlevsel bir çözüm sunmak için kablo yönlendirmesi tamamen içseldir ve tam uzunlukta kablo muhafazası için tasarlanmıştır. Kabloların dahili olarak yönlendirilmesi büyük harici donanımları atlar ve daha temiz görünür. Kablolar, çerçeve içinde korundukları için daha uzun ömürlü olabilirler. Giriş noktaları, çerçeve ile birlikte gelen ve bisikletin kurulumuna göre seçilebilen işlenmiş alaşımlı çıkarılabilir eklerdir. Elektronik bir grup veya bir damlalık direği monte etmek sorun olmayacak ve görünüm her zaman temiz olacaktır.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  SW Dropouts
  Ölçek, Spark, Genius, Ransom ve Gambler'da performans ve işlevsellik açısından bize önemli faydalar sağlayabilecek tüm parçaları yeniden tasarladık. Önceki modelde, bırakma desteği, karbon zinciri kalışına kalıplanmış büyük bir ek parçaydı. Yeni düşüşler, basit ve hafif bir yapıya izin veren içi boş boru şeklindeki tasarımı sayesinde aks aksı sistemine entegre edilmek üzere tasarlanmıştır. SRAM ve Shimano DM vites değiştiriciler için mevcut olan bu düşüş, sertliği arttırır ve arka vites değiştirici üzerinde darbe olması durumunda çerçeveye zarar gelmesini önler.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  Axle tool
  DT Swiss ile birlikte çalışırken, daha ergonomik hale getirmek ve çerçevemize mükemmel bir şekilde uyması için aks aksı kolunun şeklini tamamen gözden geçirdik. Ek olarak, aksın iç kısmına entegre yeni çok fonksiyonlu bir alet sunuyoruz. Bu 25T torx anahtarına ulaşmak kolaydır ve patikalarda hızlı ayarlamalar için kullanılmaya hazırdır.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------

  Fox Nude TR Shock 
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
   
  Dağ bisikletlerimizle çok yönlülük elde etmeye çalışıyoruz. Bu özel modeller, bir çipin döndürülmesinden başka bir şey olmadan 27,5 "ila 29" tekerlekler arasında geçiş yapabilir. Çatalı değiştirmeye gerek yok, tek yapmanız gereken bir şok montaj çipini çevirmek, tekerleklerinizi değiştirmek ve gitmek. Flip çipi, bir tekerlek boyutundan diğerine geçerken benzer bir BB yüksekliğini korumamıza izin verir, bu da her iki tekerlek boyutu için de benzer tutmanın anahtarıdır. 27,5 "jantlarla 2,5", 2,6 "veya 2,8" lastikler kullanabilirsiniz. 29er için, 2.4 "-2.6" dan herhangi bir yere gitmek iyidir.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  Genius Trail Geometry

  Genius her zaman aşağı olduğu kadar yukarı çıkmak için tasarlanmış bir bisiklet olmuştur ve tam tersi. 2018 için bu noktayı yeniden vurgulamak istedik. Genius'u özellikle denge arayışı içinde tasarladık. Önceki yinelemeye kıyasla, bu daha gevşek, daha uzun erişime, daha kısa zincirlere ve daha dik bir koltuk açısına sahip. Gerçekten daha istikrarlı iniş için uzun ön ucu dengeleyecek geometri figürleri istedik. Sonuçta cehennemden bir yarasa gibi tırmanan ve "dağdan düşme" diyebileceğinizden daha hızlı dağdan aşağı inen bir bisiklet. Yıllarca farklı seçenekleri test ettikten sonra, bu sayılar sürdüğümüz patikalar için bisikletten istediğimiz her şeyi alıp yapmanın bir sonucudur.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  Virtual 4Link Design
  Süspansiyon kinematiğimiz platforma mükemmel denge ve kontrol getirir. Sanal Dört Bağlantı tasarımımızı kullanarak, süspansiyon hissi, pedal çevirme ve frenleme yanıtımızı maksimum verimlilikle ve TwinLoc Süspansiyon Sistemimizle uyumlu bir şekilde çalışmak için geliştirdik. Kinematik süspansiyon eğrimiz esnek küçük yumru hassasiyeti ve bu nedenle olağanüstü çekiş özellikleri, orta vuruşta mükemmel destek ve öngörülebilir ve rahat dip çıkışları için kontrollü derin vuruş sağlar. Özel pivot yerleşimler, binicinin konforu ve kontrolü, şasi stabilitesi ve arka tekerlek çekişi arasında mükemmel bir denge sağlayan, bisikleti şaşkın bir tazı ve nötr fren gibi ileriye doğru süren verimli pedal çevirmeyi sağlar. XC yarışçısı, yokuş aşağı meraklıya kadar, kinematik tüm alanlarda iyileştirmeler ve avantajlar getirir ve tüm sürücüler ve tüm koşullar için bir bisiklet için sağlam bir temel oluşturur.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------


  29 Wheels
  Geliştirilmiş devrilme, 29 ”jantlar söz konusu olduğunda en dikkat çekici özelliktir. Büyük tekerlekler, kötü kökler ve kayalık bölümler üzerinde yuvarlanmak için mükemmeldir, bu da bu koşulların sürülmesini kolaylaştırır. Geliştirilmiş çekiş gücü, lastik zemine teması daha büyük olduğundan 27,5 ”jantlara kıyasla daha fazla tekerlek çapı ile önemli bir faktördür.
   
  • En İyi Devrilme Performansı
  • Momentum Taşıyor
  • Maksimum Çekiş yüzeyi
  • Kolay parkurlarda en iyi denge
  • En düşük süspansiyon stresi
  • Daha büyük kasa boyutları için ideal
  • Uzun eğride stabiliteyi artırın
   

  NOT: ÜRÜN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN KUTULU VE DEMONTE OLARAK KARGOYA VERİLMEKTEDİR

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.