SCOTT  - SPARK

2020 SCOTT SPARK 920 DAĞ BİSİKLETİ

39.990,00 TL
RENK.

SİYAH-TURUNCU SİYAH-TURUNCU

BEDEN.

M

Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İade ve Teslimat
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SCOTT Spark 920, Alaşımlı salınım koluna sahip süper hafif bir HMF Karbon Fiber kadroya sahiptir. 
  920, sürüşünüzü her zaman optimize etmek için özel bir FOX Nude şoku, bir SRAM Eagle 12 vitesli aktarma organı ve TwinLoc Süspansiyon Sistemimizle donatılmıştır.
   

   

  HMF Carbon Mainframe

  • Karbon malzemeyi güçlendirmek için, en yüksek gerilme mukavemeti ile karbon kadronun gücü arttırmayı başarmıştır.
  • Karbon kadronun dayanıklılığını, güvenliğini ve ömrünü en üst düzeye çıkarmak için HMF üretim yöntemi kullanılmıştır.

  HMF HMF
  Tensile Modulus: 125GPa
  Tensile Strength 2450MPa  KATEGORİSİ: Cross country ve marathon


  EKİPMANLAR

  Kadro : Spark 3 Carbon / IMP technology / HMF Mainframe / BB92 / Alloy SL 6011 swingarm / SW dropouts for Boost 12x148mm / 2.6 tire compatible / TBC Trunnion box construction
  Maşa : FOX 34 SC Float Performance Air / Grip 3 / 3-Modes / 15x110mm QR axle / tapered steerer / 44mm offset / Reb. Adj. / Lockout / 120mm travel
  Arka Maşa : FOX NUDE EVOL Trunnion / SCOTT custom w. travel / geo adj. / 3 modes: Lockout-Traction Control -Descend / DPS / Reb. Adj. / Travel 120-85-Lockout / 165X45mm
  Remote sistem : SCOTT TwinLoc TSP Technology / Suspension-Seatpost Remote / below Bar / 3 modes / integ. Grip clamp
  Furş Seti : Syncros Pro Drop in / Tapered 1.5"-1 1/8" / Bearing diameter size 42mm and 52mm 
  Arka vites :
  SRAM GX / Eagle 12 Speed
  Vitesler :
  SRAM GX Eagle Trigger
  Frenler : Shimano SLX M7100 Disc / 180mm F&R SM-RT66 rotor 
  Krank Seti : SRAM GX Eagle DUB Boost / 32T 
  Zincir :
  SCOTT custom
  Bb-set :
  SRAM DUB PF integrated / shell 41x92mm
  Gidon : Syncros Fraser 1.5 / Alloy 7050 D.B. / T shape Flat / 9° / 740mm / Syncros Pro lock-on grips
  Gidon Boğazı : Syncros FL1.5 / Alloy 2014 / integrated Spacer & Top Cap / 31.8mm / 6° / 1 1/8" 
  Sele Borusu : Syncros Duncan Dropper 2.0 Remote / 31.6mm / S size 100mm / M, L & XL 125mm 
  Sele : Syncros Belcarra Regular 2.0 / CRMO rails 
  Jant seti : Syncros Silverton 2.5 6 Bolt / F: 15x110mm, R: 12x148mm Boost / 25mm Tubeless ready rim / 28H / XD Driver / Syncros Axle w/Removable Lever with Tool
  Zincir :
  SRAM CN GX Eagle
  Kaset :
  SRAM XG1275 / 10-50 T
  Lastikler : Maxxis Rekon / 2.4" / 120TPI Kevlar Bead / Tubeless Ready / EXO 3C maxx Terra
  Ekstra :
  Syncros Trail Fender
  Ağırlık Kg :
  12.50
  Ağırlık Lbs : 27.56

  GEOMETRİ

  spark 920.jpg (158 KB)  TEKNOLOJİ

  Evo-Lap technology
  Doğru malzeme seçimi ile bir çerçeve oluşturmak için çalışmaların yüzde sekseni yapılır. Ancak kalan yüzde yirmi, çabalarımızın çoğunu gerektiriyor. Bu nedenle, piyasadaki en gelişmiş karbon fiberleri tercihimizi, karbon yerleşimini haritalamak için FEA (sonlu eleman analizi) yazılımı gibi belirli araçların yoğun kullanımı izliyor.
   
  FEA yazılımı ile çerçevenin sanal modeli üzerinde farklı kuvvetler simüle edebilir ve çerçeve yapısını buna göre ayarlayabiliriz. FEA yazılımı, gerçek dünyadaki tüm fiziksel olayları içeren eksiksiz sanal prototipler oluşturmamızı sağlar.
   

  Evo-Lap teknolojimizle, yüzey çizgisini optimize etmek, farklı kat oryantasyonlarına sahip boru yapılarını simüle etmek, farklı konfigürasyonlar kullanmanın sonuçlarını gözlemlemek ve çerçevenin farklı alanlarındaki stres dağılımını test etmek için çerçeveyi modelliyoruz. Bu kapsamlı bilgisayar modellemesi sayesinde, çerçevemizin tüm bölümlerindeki karbon katmanlarını optimize ettik. Parçalar ilk prototiplerde birbirine bağlandığında, sonuç sertlik, konfor veya darbe direncinden ödün vermeyen süper hafif ve kompakt bir çerçeveydi. Tüm ürün yelpazesi EvoLap teknolojimizden yararlandı.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ICCR Cable routing
  Scale, Spark, Genius ve Ransom'da, piyasadaki tüm farklı kontrol kablosu standartları için temiz bir görünüm ve işlevsel bir çözüm sunmak için kablo yönlendirmesi tamamen içseldir ve tam uzunlukta kablo muhafazası için tasarlanmıştır. Kabloların dahili olarak yönlendirilmesi büyük harici donanımları atlar ve daha temiz görünür. Kablolar, çerçeve içinde korundukları için daha uzun ömürlü olabilirler. Giriş noktaları, çerçeve ile birlikte gelen ve bisikletin kurulumuna göre seçilebilen işlenmiş alaşımlı çıkarılabilir eklerdir. Elektronik bir grup veya bir damlalık direği monte etmek sorun olmayacak ve görünüm her zaman temiz olacaktır.  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  SW Dropouts

  Ölçek, Spark, Genius, Ransom ve Gambler'da performans ve işlevsellik açısından bize önemli faydalar sağlayabilecek tüm parçaları yeniden tasarladık. Önceki modelde, bırakma desteği, karbon zinciri kalışına kalıplanmış büyük bir ek parçaydı. Yeni düşüşler, basit ve hafif bir yapıya izin veren içi boş boru şeklindeki tasarımı sayesinde aks aksı sistemine entegre edilmek üzere tasarlanmıştır. SRAM ve Shimano DM vites değiştiriciler için mevcut olan bu düşüş, sertliği arttırır ve arka vites değiştirici üzerinde darbe olması durumunda çerçeveye zarar gelmesini önler.


  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Kıvılcım aşağı tüp şoku ve bağlantısı, bisikletin tepesinden bakıldığında açıkça asimetriktir. Karbon fiberler, düz düz hatlarda kullanıldığında tam potansiyellerine ulaşır. Şokun bisikletin sol tarafına hafifçe ayarlanması, aşağı tüpünden şok montajından ana miline kadar temiz ve sürekli bir yapı sağlar.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Axle tool
  DT Swiss ile birlikte çalışırken, daha ergonomik hale getirmek ve çerçevemize mükemmel bir şekilde uyması için aks aksı kolunun şeklini tamamen gözden geçirdik. Ek olarak, aksın iç kısmına entegre yeni çok fonksiyonlu bir alet sunuyoruz. Bu 25T torx anahtarına ulaşmak kolaydır ve patikalarda hızlı ayarlamalar için kullanılmaya hazırdır.


  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  TwinLoc Suspension System
  TwinLoc hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: https://www.scott-sports.com/page/twinloc

  TwinLoc ile bir sürücü sistem olarak tüm çerçeveyi, çatalı ve şoku etkin bir şekilde kontrol edebilir. Bu neden önemli? Doğru şekilde ayarlanmış 150 mm süspansiyon seyahatine sahip bir bisiklet, 130 mm'lik bir bisikletten daha fazla sarkmaya sahiptir. Sürüşe daha eğlenceli ve inişlerde daha yetenekli olan ekstra seyahat, ancak daha büyük sarkma, bisikletin geometrisi ve tırmanma performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. TwinLoc önemlidir.

  TwinLoc, sarkma efektini çeşitli şekillerde yönetmeye yardımcı olur. Çoğu sistem sadece pedal çevirme verimliliği elde etmek için düşük hızlı sıkıştırmayı arttırırken, TwinLoc sadece sıkıştırma sönümlemesini değiştirmemize, aynı zamanda bisikletin geometrisini dinamik olarak değiştiren yay eğrisini değiştirmemize izin verir. Patika modunda, şok sadece daha sıkı değil, aynı zamanda dinamik olarak daha az seyahat eder. Bisiklet daha yükseğe oturur, bu tırmanışlar için dik bir koltuk açısı sağlar ve daha çevik hale gelir. Ayrıca, mümkün olan en verimli şekilde çıkmak için üçüncü, tam bir kilitleme modu sunuyoruz.

  Bu benzersiz ayarlar, daha uzun seyahat bisikletlerinde bile tırmanma geometrisini optimize eder. Pedal çevirme verimliliğinizi artırabilecek "uzun seyahat etkisini" ortadan kaldırabiliriz, ancak yokuş aşağı doğru baktığınızda sizi tam eğlence olan 150 mm'lik seyahatten mahrum bırakmayız. Bir yarış ayarından, öğle yemeğine, iş sonrası yol parçalarına, bir kolun itişinde parkur profiline bağlı olarak moddan moda geçiş yapabilmek, daha hızlı sürmek ve iyi vakit geçirmektir.


  NOT: ÜRÜN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN KUTULU VE DEMONTE OLARAK KARGOYA VERİLMEKTEDİR

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.