SCOTT  - SPARK

2020 SCOTT SPARK 930 DAĞ BİSİKLETİ

34.990,00 TL
RENK.

FÜME FÜME

BEDEN.

L

Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İade ve Teslimat
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SCOTT Spark 930 , süper hafif bir Karbon Fiber kadroya sahip dağ bisikletidir.
  TwinLoc süspansiyon sistemi, SRAM Eagle aktarma organları ve Syncros bileşenleri hafif ve verimli bir yarış bisikleti oluşturur.

   

  HMF Carbon Mainframe

  • Karbon malzemeyi güçlendirmek için, en yüksek gerilme mukavemeti ile karbon kadronun gücü arttırmayı başarmıştır.
  • Karbon kadronun dayanıklılığını, güvenliğini ve ömrünü en üst düzeye çıkarmak için HMF üretim yöntemi kullanılmıştır.

  HMF HMF
  Tensile Modulus: 125GPa
  Tensile Strength 2450MPa  KATEGORİSİ: Cross country ve marathon
   
   
  EKİPMANLAR

  Kadro

  :

  Spark 3 Carbon / IMP technology / HMF Mainframe / BB92 / Alloy SL 6011 swingarm / SW dropouts for Boost 12x148mm / 2.6 tire compatible / TBC Trunnion box construction

  Maşa

  :

  FOX 34 Float Rhythm Air / Grip 3 / 3-Modes / 15x110mm QR axle / tapered steerer / 44mm offset / Reb. Adj. / Lockout / 120mm travel

  Arka Şok

  :

  FOX NUDE EVOL Trunnion / SCOTT custom w. travel / geo adj. / 3 modes: Lockout-Traction Control -Descend /  DPS / Reb. Adj. / Travel 120-85-Lockout / 165X45mm

  Uzaktan Sistem

  :

  SCOTT TwinLoc TSP Technology / Suspension-Seatpost Remote / below Bar / 3 modes / integ. Grip clamp

  Arka vites

  :

  SRAM NX / Eagle 12 Speed

  Vitesler

  :

  SRAM SX Eagle Trigger

  Krank Seti

  :

  SRAM NX Eagle DUB Boost / 32T

  Zincir Rehberi

  :

  SCOTT custom

  Bb-set

  :

  SRAM DUB PF integrated / shell 41x92mm

  Zincir

  :

  SRAM CN NX Eagle

  Kaset

  :

  SRAM NX-PG1230 / 11-50 T

  Frenler

  :

  Shimano MT501 Disc / 180mm F&R SM-RT54 CL rotor

  Gidon

  :

  Syncros Fraser 2.0 / Alloy 6061 / T shape Flat / 9° / 740mm / Syncros Pro lock-on grips

  Gidon Boğazı

  :

  Syncros FL2.0 / 6061 Alloy / 6° / integrated Top Cap / 31.8mm / 1 1/8"

  Sele Borusu

  :

  Syncros Duncan Dropper 2.0 Remote / 31.6mm / S size 100mm / M, L & XL 125mm

  Sele

  :

  Syncros Belcarra Regular 2.0 / CRMO rails

  Furş Seti

  :

  Syncros Pro Drop in / Tapered 1.5"-1 1/8" / Bearing diameter size 42mm and 52mm

  Ön Göbek

  :

  Shimano HB-M6010-B CL / 15x110mm

  Arka Göbek

  :

  Shimano FH-M6010-B CL / Boost 12x148mm

  Jant Telleri

  :

  Stainless Black 15G / 1.8mm

  Jantlar

  :

  Syncros X-25 / 32H / 25mm / Tubeless ready

  Lastikler

  :

  Maxxis Rekon / 2.4" / 60TPI Kevlar Bead / Tubeless Ready / EXO

  Ağırlık Kg

  :

  13.20

  Ağırlık Lbs

  :

  29.10

  GEOMETRİ

  scspark930.jpg (155 KB)  TEKNOLOJİ

  Evo-Lap technology
  Doğru malzeme seçimi ile bir çerçeve oluşturmak için çalışmaların yüzde sekseni yapılır. Ancak kalan yüzde yirmi, çabalarımızın çoğunu gerektiriyor. Bu nedenle, piyasadaki en gelişmiş karbon fiberleri tercihimizi, karbon yerleşimini haritalamak için FEA (sonlu eleman analizi) yazılımı gibi belirli araçların yoğun kullanımı izliyor.
   
  FEA yazılımı ile çerçevenin sanal modeli üzerinde farklı kuvvetler simüle edebilir ve çerçeve yapısını buna göre ayarlayabiliriz. FEA yazılımı, gerçek dünyadaki tüm fiziksel olayları içeren eksiksiz sanal prototipler oluşturmamızı sağlar.
   

  Evo-Lap teknolojimizle, yüzey çizgisini optimize etmek, farklı kat oryantasyonlarına sahip boru yapılarını simüle etmek, farklı konfigürasyonlar kullanmanın sonuçlarını gözlemlemek ve çerçevenin farklı alanlarındaki stres dağılımını test etmek için çerçeveyi modelliyoruz. Bu kapsamlı bilgisayar modellemesi sayesinde, çerçevemizin tüm bölümlerindeki karbon katmanlarını optimize ettik. Parçalar ilk prototiplerde birbirine bağlandığında, sonuç sertlik, konfor veya darbe direncinden ödün vermeyen süper hafif ve kompakt bir çerçeveydi. Tüm ürün yelpazesi EvoLap teknolojimizden yararlandı.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ICCR Cable routing
  Scale, Spark, Genius ve Ransom'da, piyasadaki tüm farklı kontrol kablosu standartları için temiz bir görünüm ve işlevsel bir çözüm sunmak için kablo yönlendirmesi tamamen içseldir ve tam uzunlukta kablo muhafazası için tasarlanmıştır. Kabloların dahili olarak yönlendirilmesi büyük harici donanımları atlar ve daha temiz görünür. Kablolar, çerçeve içinde korundukları için daha uzun ömürlü olabilirler. Giriş noktaları, çerçeve ile birlikte gelen ve bisikletin kurulumuna göre seçilebilen işlenmiş alaşımlı çıkarılabilir eklerdir. Elektronik bir grup veya bir damlalık direği monte etmek sorun olmayacak ve görünüm her zaman temiz olacaktır.  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  SW Dropouts

  Ölçek, Spark, Genius, Ransom ve Gambler'da performans ve işlevsellik açısından bize önemli faydalar sağlayabilecek tüm parçaları yeniden tasarladık. Önceki modelde, bırakma desteği, karbon zinciri kalışına kalıplanmış büyük bir ek parçaydı. Yeni düşüşler, basit ve hafif bir yapıya izin veren içi boş boru şeklindeki tasarımı sayesinde aks aksı sistemine entegre edilmek üzere tasarlanmıştır. SRAM ve Shimano DM vites değiştiriciler için mevcut olan bu düşüş, sertliği arttırır ve arka vites değiştirici üzerinde darbe olması durumunda çerçeveye zarar gelmesini önler.


  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  29 Wheels
  Geliştirilmiş devrilme, 29 ”jantlar söz konusu olduğunda en göze çarpan özelliktir. Büyük tekerlekler, kötü kökler ve kayalık bölümler üzerinde yuvarlanmak için mükemmeldir, bu da bu koşulların sürülmesini kolaylaştırır. Geliştirilmiş çekiş gücü, lastik zemine teması daha büyük olduğundan 27,5 ”jantlara kıyasla daha fazla tekerlek çapı ile önemli bir faktördür.
   
  • En İyi Devrilme Performansı
  • Momentum Taşıyor
  • Maksimum Çekiş yüzeyi
  • Kolay parkurlarda en iyi denge
  • En düşük süspansiyon stresi
  • Daha büyük kasa boyutları için ideal
  • Uzun eğride stabiliteyi artırın  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  TwinLoc Suspension System

  TwinLoc hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: https://www.scott-sports.com/page/twinloc

  TwinLoc ile bir sürücü sistem olarak tüm çerçeveyi, çatalı ve şoku etkin bir şekilde kontrol edebilir. Bu neden önemli? Doğru şekilde ayarlanmış 150 mm süspansiyon seyahatine sahip bir bisiklet, 130 mm'lik bir bisikletten daha fazla sarkmaya sahiptir. Sürüşe daha eğlenceli ve inişlerde daha yetenekli olan ekstra seyahat, ancak daha büyük sarkma, bisikletin geometrisi ve tırmanma performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. TwinLoc önemlidir.

  TwinLoc, sarkma efektini çeşitli şekillerde yönetmeye yardımcı olur. Çoğu sistem, pedal çevirme verimliliği elde etmek için sadece düşük hızlı sıkıştırmayı arttırırken, TwinLoc sadece sıkıştırma sönümlemesini değiştirmemize, aynı zamanda bisikletin geometrisini dinamik olarak değiştiren yay eğrisini değiştirmemize izin verir. Patika modunda, şok sadece daha sıkı değil, aynı zamanda dinamik olarak daha az seyahat eder. Bisiklet daha yükseğe oturur, bu tırmanışlar için dik bir koltuk açısı sağlar ve daha çevik hale gelir. Ayrıca, mümkün olan en verimli şekilde çıkmak için üçüncü, tam bir kilitleme modu sunuyoruz.

  Bu benzersiz ayarlar, daha uzun seyahat bisikletlerinde bile tırmanma geometrisini optimize eder. Pedal çevirme verimliliğinizi artırabilecek "uzun seyahat etkisini" ortadan kaldırabiliriz, ancak yokuş aşağı doğru baktığınızda sizi tam eğlence olan 150 mm'lik seyahatten mahrum bırakmayız. Bir yarış ayarından, öğle yemeğine, iş sonrası yol parçalarına, bir kolun itişinde parkur profiline bağlı olarak moddan moda geçiş yapabilmek, daha hızlı sürmek ve iyi vakit geçirmek için çok önemlidir.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Asymmetric Design
  Kıvılcım aşağı tüp şoku ve bağlantısı, bisikletin tepesinden bakıldığında açıkça asimetriktir. Karbon fiberler, düz düz hatlarda kullanıldığında tam potansiyellerine ulaşır. Şokun bisikletin sol tarafına hafifçe ayarlanması, aşağı tüpünden şok bağlantısından ana miline kadar temiz ve sürekli bir yapı sağlar

  NOT: ÜRÜN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN KUTULU VE DEMONTE OLARAK KARGOYA VERİLMEKTEDİR

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.