SCOTT  - SPARK

2020 SCOTT SPARK RC 900 TEAM DAĞ BİSİKLETİ

44.990,00 TL
RENK.

KIRMIZI KIRMIZI

BEDEN.

L

Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İade ve Teslimat
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Spark 900 RC Comp, karbon modellerinin karşılığı olarak hafif bir karbon  kadro ve  TwinLoc Süspansiyon Sistemimiz, 12 vitesli SRAM Eagle aktarma organları, Shimano frenleri ve Syncros bileşenleri ile birlikte gelir. 
   
   

   

  HMF Carbon Mainframe

  • Karbon malzemeyi güçlendirmek için, en yüksek gerilme mukavemeti ile karbon kadronun gücü arttırmayı başarmıştır.
  • Karbon kadronun dayanıklılığını, güvenliğini ve ömrünü en üst düzeye çıkarmak için HMF üretim yöntemi kullanılmıştır.

  HMF HMF
  Tensile Modulus: 125GPa
  Tensile Strength 2450MPa  KATEGORİSİ: Cross country ve marathon


  EKİPMANLAR

  Kadro : Spark RC Carbon / IMP technology / HMF / 1x optimized / BB92 /Carbon swingarm / SW dropouts for Boost 12x148mm / TBC Trunnion Box Construction
  Maşa : RockShox SID Select+ RL3 Air / custom Charger 3-Modes Damper / 15x110mm Maxle Stealth / Tapered steerer / Lockout / Reb. Adj. / 100mm travel
  Arka Maşa : FOX NUDE EVOL Trunnion / SCOTT custom w. travel / geo adj. / 3 modes: Lockout-Traction Control-Descend / DPS / Reb. Adj./ Travel 100-70-Lockout / 165X40mm
  Remote sistem : SCOTT TwinLoc Suspension System / below Bar Remote / 3 modes / integ. Grip clamp 
  Furş Seti : Syncros Pro Drop in / Tapered 1.5"-1 1/8" / Bearing diameter size 42mm and 52mm 
  Arka vites :
  SRAM GX / Eagle 12 Speed
  Vitesler :
  SRAM GX Eagle Trigger
  Frenler : Shimano SLX M7100 Disc / 180/F and 160/R SM-RT66 rotor 
  Krank Seti : SRAM GX Eagle DUB Boost / 32T 
  Zincir :
  SCOTT custom
  Bb-set :
  SRAM DUB PF integrated / shell 41x92mm
  Gidon : Syncros Fraser 1.5 / Alloy 7050 D.B. / T shape Flat / 9° / 740mm / Syncros Pro lock-on grips
  Gidon Boğazı : Syncros XR1.5 -8° / Integrated Spacer & Top Cap / 2014 Alloy / 31.8mm / 1 1/8"
  Sele Borusu : Syncros Duncan 1.5 / 10mm offset / 31.6x400mm 
  Sele : Syncros Belcarra Regular 2.0 / CRMO rails 
  Jant seti : Syncros Silverton 2.5 6 Bolt / F: 15x110mm, R: 12x148mm Boost / 25mm Tubeless ready rim / 28H / XD Driver / Syncros Axle w/Removable Lever with Tool
  Zincir :
  SRAM CN GX Eagle
  Kaset :
  SRAM XG1275 / 10-50 T
  Lastikler : Maxxis Rekon Race / 2.35" / 60TPI Kevlar Bead / Tubeless Ready / EXO 
  Aksesuarlar :
  Transport Axle
  Ağırlık Kg :
  11.50
  Ağırlık Lbs :
  25.35

  GEOMETRİ
  sparkrc900.jpg (142 KB)  TEKNOLOJİ

  Evo-Lap technology

  EVO-LAP TECHNOLOGY

  Doğru malzeme seçimi ile bir çerçeve oluşturmak için çalışmaların yüzde sekseni yapılır. Ancak kalan yüzde yirmi, çabalarımızın çoğunu gerektiriyor. Bu nedenle, piyasadaki en gelişmiş karbon fiberleri tercihimizi, karbon yerleşimini haritalamak için FEA (sonlu eleman analizi) yazılımı gibi belirli araçların yoğun kullanımı izliyor.
   
  FEA yazılımı ile çerçevenin sanal modeli üzerinde farklı kuvvetler simüle edebilir ve çerçeve yapısını buna göre ayarlayabiliriz. FEA yazılımı, gerçek dünyadaki tüm fiziksel olayları içeren eksiksiz sanal prototipler oluşturmamızı sağlar.
   

  Evo-Lap teknolojimizle, yüzey çizgisini optimize etmek, farklı kat oryantasyonlarına sahip boru yapılarını simüle etmek, farklı konfigürasyonlar kullanmanın sonuçlarını gözlemlemek ve çerçevenin farklı alanlarındaki stres dağılımını test etmek için çerçeveyi modelliyoruz. Bu kapsamlı bilgisayar modellemesi sayesinde, çerçevemizin tüm bölümlerindeki karbon katmanlarını optimize ettik. Parçalar ilk prototiplerde birbirine bağlandığında, sonuç sertlik, konfor veya darbe direncinden ödün vermeyen süper hafif ve kompakt bir çerçeveydi. Tüm ürün yelpazesi EvoLap teknolojimizden yararlandı.


  ------------------------------------------------------------------------
  Scale, Spark, Genius ve Ransom'da, piyasadaki tüm farklı kontrol kablosu standartları için temiz bir görünüm ve işlevsel bir çözüm sunmak için kablo yönlendirmesi tamamen içseldir ve tam uzunlukta kablo muhafazası için tasarlanmıştır. Kabloların dahili olarak yönlendirilmesi büyük harici donanımları atlar ve daha temiz görünür. Kablolar, çerçeve içinde korundukları için daha uzun ömürlü olabilirler. Giriş noktaları, çerçeve ile birlikte gelen ve bisikletin kurulumuna göre seçilebilen işlenmiş alaşımlı çıkarılabilir eklerdir. Elektronik bir grup veya bir damlalık direği monte etmek sorun olmayacak ve görünüm her zaman temiz olacaktır.
  ------------------------------------------------------------------------
  SW Dropouts
  Ölçek, Spark, Genius, Ransom ve Gambler'da performans ve işlevsellik açısından bize önemli faydalar sağlayabilecek tüm parçaları yeniden tasarladık. Önceki modelde, bırakma desteği, karbon zinciri kalışına kalıplanmış büyük bir ek parçaydı. Yeni düşüşler, basit ve hafif bir yapıya izin veren içi boş boru şeklindeki tasarımı sayesinde aks aksı sistemine entegre edilecek şekilde tasarlanmıştır. SRAM ve Shimano DM vites değiştiriciler için mevcut olan bu düşüş, sertliği arttırır ve arka vites değiştirici üzerinde darbe olması durumunda çerçeveye zarar gelmesini önler.


  ------------------------------------------------------------------------
  Asymmetric Design
  Kıvılcım aşağı tüp şoku ve bağlantısı, bisikletin tepesinden bakıldığında açıkça asimetriktir. Karbon fiberler, düz düz hatlarda kullanıldığında tam potansiyellerine ulaşır. Şokun bisikletin sol tarafına hafifçe ayarlanması, aşağı tüpünden şok bağlantısından ana miline kadar temiz ve sürekli bir yapı sağlar.


  ------------------------------------------------------------------------
  Axle tool
  DT Swiss ile birlikte çalışırken, daha ergonomik hale getirmek ve çerçevemize mükemmel bir şekilde uyması için aks aksı kolunun şeklini tamamen gözden geçirdik. Ek olarak, aksın iç kısmına entegre yeni çok fonksiyonlu bir alet sunuyoruz. Bu 25T torx anahtarına ulaşmak kolaydır ve patikalarda hızlı ayarlamalar için kullanılmaya hazırdır.


  ------------------------------------------------------------------------
  TwinLoc Suspension System
  TwinLoc hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: https://www.scott-sports.com/page/twinloc

  TwinLoc ile bir sürücü sistem olarak tüm çerçeveyi, çatalı ve şoku etkin bir şekilde kontrol edebilir. Bu neden önemli? Doğru şekilde ayarlanmış 150 mm süspansiyon seyahatine sahip bir bisiklet, 130 mm'lik bir bisikletten daha fazla sarkmaya sahiptir. Sürüşe daha eğlenceli ve inişlerde daha yetenekli olan ekstra seyahat, ancak daha büyük sarkma, bisikletin geometrisi ve tırmanma performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. TwinLoc önemlidir.

  TwinLoc, sarkma efektini çeşitli şekillerde yönetmeye yardımcı olur. Çoğu sistem, pedal çevirme verimliliği elde etmek için sadece düşük hızlı sıkıştırmayı arttırırken, TwinLoc sadece sıkıştırma sönümlemesini değiştirmemize, aynı zamanda bisikletin geometrisini dinamik olarak değiştiren yay eğrisini değiştirmemize izin verir. Patika modunda, şok sadece daha sıkı değil, aynı zamanda dinamik olarak daha az seyahat eder. Bisiklet daha yükseğe oturur, bu tırmanışlar için dik bir koltuk açısı sağlar ve daha çevik hale gelir. Ayrıca, mümkün olan en verimli şekilde çıkmak için üçüncü, tam bir kilitleme modu sunuyoruz.

  Bu benzersiz ayarlar, daha uzun seyahat bisikletlerinde bile tırmanma geometrisini optimize eder. Pedal çevirme verimliliğinizi artırabilecek "uzun seyahat etkisini" ortadan kaldırabiliriz, ancak yokuş aşağı doğru baktığınızda sizi tam eğlence olan 150 mm'lik seyahatten mahrum bırakmayız. Bir yarış ayarından, öğle yemeğine, iş sonrası yol parçalarına, bir kolun itişinde parkur profiline bağlı olarak moddan moda geçiş yapabilmek, daha hızlı sürmek ve iyi vakit geçirmek için çok önemlidir.

  ------------------------------------------------------------------------
  Geliştirilmiş devrilme, 29 ”jantlar söz konusu olduğunda en göze çarpan özelliktir. Büyük tekerlekler, kötü kökler ve kayalık bölümler üzerinde yuvarlanmak için mükemmeldir, bu da bu koşulların sürülmesini kolaylaştırır. Geliştirilmiş çekiş gücü, lastik zemine teması daha büyük olduğundan 27,5 ”jantlara kıyasla daha fazla tekerlek çapı ile önemli bir faktördür.
   
  • En İyi Devrilme Performansı
  • Momentum Taşıyor
  • Maksimum Çekiş yüzeyi
  • Kolay parkurlarda en iyi denge
  • En düşük süspansiyon stresi
  • Daha büyük kasa boyutları için ideal
  • Uzun eğride stabiliteyi artırın

  NOT: ÜRÜN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN KUTULU VE DEMONTE OLARAK KARGOYA VERİLMEKTEDİR

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.