Menü
Hesabım
Sepetim

Kredi Kartı KullanımıKredi Kartı Kullanımı Güvenliği

Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

 Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

Kredi Kartı Kullanımı

Alışverişinizi tamamlama aşamasına geldiğinizde Havale/Eft ya da Kredi Karı ile ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Her ürün için Kredi Kartlı ya da Havale / Eft ödeme tutarını görebilirsiniz, Kredi Kartı ile ödemede ilgili banka kartlarına göre yapılabilecek taksit sayısı ve bu taksit sayısına göre vade farkı olup olmadığı belirtilmektedir.

Eğer Kredi kartı ile ödeme seçmiş iseniz alışverişi tamamlamanız için ödeme formuna kartınız ile bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Sizden Kart sahibinin Adı Soyadı, Kart Numarası, Kartınızın son kullanma tarihi ve CVC2 numarası ( Kredi kartınızın arka yüzünde, normal 16 haneli kart numaranızın devamında 3 haneli bir numara daha vardır. Bu numara, size özel bir CVC2 numarasıdır. Bu numara, kredi kartı kullanımında ekstra bir güvenlik sağlamaktadır  ) istenecektir. Bu bilgileri hiç bir şekilde bikeandoutdoor.com göremez, saklayamaz, girdiğiniz bilgiler Özel SSL sifreleme sistemi ile bankaya iletilir ve banka provizyon onayı verdikten sonra sipariş ödeme işlemi tamamlanır. 

Provizyon alınamıyan durumlarda bankaların neden provizyon alınamadığı ile ilgili bir bildirim ekranda belirtilecektir.Bu durumlar için bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. En sık yaşanan provizyon vermeme nedenleri; kartınıza ait girdiğiniz bilgilerin yanlış ve eksik girilmesi, güvenlik doğrulama şifrenizi yanlış girmeniz, kartınızın online kullanıma açık olmaması, ödeme limit yetersizliği, günlük ödeme sınırlaması olası gibi konularla ilgili olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.