cocuk-denge-bisikleti-2-web.jpg (16 KB)
12-inc-cocuk-bisikleti-web.jpg (11 KB)
14-inc-cocuk-bisikleti-web.jpg (11 KB)
16-inc-cocuk-bisikleti-web.jpg (11 KB)
20-inc-cocuk-bisikleti-web.jpg (12 KB)
24-inc-cocuk-bisikleti-web.jpg (12 KB)
26-inc-cocuk-bisikleti-web.jpg (12 KB)
Sıralama seçin
4 6
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.

ÇOCUK BİSİKLETİ

 

BİSİKLET SEVGİSİ ÇOCUK YAŞLARDA BAŞLAR

 

Bu nedenle doğru çocuk bisikleti seçimi yapmak önemlidir.
Çocuğunuzun yaşına ve boyuna göre uygun jant ölçüsünde bir bisiklet tercih etmeniz gerekir. Hızlı büyüyorlar, biraz büyük bir çocuk bisikleti tercih etmeniz, çocuğunuzun bisikleti kullanırken korku, endişe yaşamasına ve kullanamamasına sebep olabilir.

 

ÇOCUK BİSİKLETİ SEÇİMİ

 

Çocuk bisikletinde 12 jant ( 1-4 yaş ) , 14 jant ( 3-6 yaş), 16 jant ( 4-7 yaş ), 20 jant ( 7-12 yaş ) ve 24 jant ( 11-16 yaş ) ölçüleri bulunmaktadır fakat seçim yaparken çocuğunuzun boy ölçüsü de önem kazanmaktadır. Selede otururken ayakları yere temas edebilmeli, dönüşlerde gidon dizlere çarpmamalıdır.
Genellikle erken yaş çocuk bisikletlerinde yani 20 jant öncesi bisikletlerde denge tekeri bulunur, 20 jant ve sonrasında çocuğunuzun denge kurması için ideal yaş ve boy da olduğu varsayılarak denge tekeri kullanılmaz.

12 jant ölçüsünde olup, denge tekeri ve pedalı olmayan  ve “Denge Bisikleti” olarak isimlendirilen farklı bir çocuk bisikleti türü de bulunmaktadır. Bu bisikletlerde çocuğunuz yürür gibi sırasıyla ayakları ile bisikletini iterek yol alır bir süre sonra iki ayağını yere anlarda bisiklet üzerinde dengesini kurmaya başlar. Bu aşamadan sonra çocuğunuz daha büyük bir çocuk bisikletine geçtiğinde, denge tekerlerine ya da sizin ona bisiklet kullanımını öğretmenize ihtiyaç duymayacaktır.
Çocuk bisikletinde en önemli konulardan biri de bisikletin hiçbir şekilde çocuğunuza zarar vermeyecek şekilde güvenli olmasıdır. Görevini yapmayan bir fren sistemi ciddi yaralanmalara sebep verebilir. Bu nedenle fren kolunu kullanamayacak kadar küçük çocuklar için kontra denilen pedalın geriye dönmesi ile frenleme yapan fren sistemleri bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.