trekking-bisikletleri-ktg1-web.jpg (22 KB)
sehir-bisikletleri-ktg1-web.jpg (18 KB)
klasik-bisikletler-ktg2-web.jpg (23 KB)
fitness-bisikletleri-ktg1-web.jpg (22 KB)
Sıralama seçin
4 6
Toplam 39 ürün görüntüleniyor.

ŞEHİR VE TUR BİSİKLETLERİ – HİBRİT BİSİKLETLER


Şehir Bisikletlerinin Kullanım Yeri :


Adından da anlaşılacağı gibi şehirde ya da seyahat amaçlı bisiklet kullanımının hedeflendiği bisiklet türleridir, uzun süreli tur ihtiyaçlarını da karşıladığı için Tur bisikleti olarak da anılır.

Şehir bisikletleri yoğun arazi , atlama-zıplama kullanımı için uygun değildir
Şehir bisikletleri genellikle ön ve arka port bagaj taşıyıcı ile ekstra yük taşımaya uygundur. Özel tasarlanmış bazı modeller haricinde hiçbir şehir ve tur bisikleti, önünde veya arkasında insan taşımaya uygun olarak tasarlanmamıştır. Bazı özel taşıma koltukları ile belirli kilolara kadar bebek taşıması bu tür bisikletleri ile yapılabilir.
Şehir bisikletleri diğer adıyla “hibrit bisikletler” yol bisikletleri ile dağ bisikletlerinin bazı özelliklerini bünyelerinde barındırır. Bu nedenle yol bisikletine göre daha az performans daha fazla konfor, dağ bisikletlerine göre daha az konfor daha fazla performans sağlar.


Şehir ve Tur bisikletlerinin özellikleri

 

Yol bisikleti ve dağ bisikletlerinin bazı özelliklerini barındırmaktadır. Uzun sürüşlerde bisiklet kullanıcısına daha fazla konfor sağlayacak kadro uzunluk ve açılara sahiptir. Şehir bisikletlerinde düz ya da açılı gidon şekli tercih edilir. Bazı tür şehir bisikletlerinde daha bozuk zemin şartlarında sürücüye kontrol ve konfor sağlaması için ön amortisör kullanılırken daha düz zemin kullanımı için düz maşa kullanılır. Şehir ve Tur bisikletlerinde lastikler yol bisikletlerine göre daha kalın ve dişli, dağ bisikletine göre daha dar ve az dişli olacaktır. Jantlar genellikle 28 inç ölçüsündedir, bazı modellerde 26 inç jantlarda kullanılmaktadır. V tipi ya da daha verimli fren sistemi isteyen bisiklet kullanıcıları için disk fren olanları bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.