Menü
Hesabım
Sepetim
Sidi - Maksimum Güç Aktarımı ve Rahatlık

Sidi - Maksimum Güç Aktarımı ve Rahatlık

22.01.2023SIDI BİSİKLET

AYAKKABI TEKNOLOJİSİ

 


 


Yumuşak Üst Kapama Sistemi

 

Kapatma sistemi, ayak üstüne yerleştirilmiş, şekillendirilmiş, yumuşak ve anatomik ergonomik bir kayış ile donatılmıştır.

Özellikle yüksek ayak üst kısmına sahip ayaklarda bile mükemmel şekilde oturması için her iki taraftan ayarlanabilir.

Ayrıca gerektiğinde değiştirilebilir.


Tecno-3 Push Flex

 

 

Tecno-3 Push Flex, ayak kısmındaki basınç bölgesini tamamen ortadan kaldırır ve kapanma hissini önemli ölçüde iyileştirir.

Ayakkabının dili üzerinde daha küçük bir destek yüzeyi ve merkezi bir esneme sistemi ile donatılan bu ayakkabı, çeşitli bisikletçilerin farklı ihtiyaçlarına ve yapılarına hiper basınç alanları oluşturmadan eşlik etmeyi başarır.

Mikrometrik ayar, gerdirme kapama/bırakma sağlar ve değiştirilebilir.


Double Tecno-3 Push

 

ÇİFT TECNO-3 BASMA SİSTEMİ tek bir platforma yerleştirilir, bu da ayakkabı giyme ve çıkarma sürecini hızlandırır.

Merkezi mekanizma, ayakkabının içi ve dışı arasında mükemmel bir gerilim dengesi oluşturur.

Simetrik kapatma, her tür ayağa uyum sağlayan mükemmel bir kapatmayı garanti eder.

Rotora eklenen yenilikçi bir düğmeye basıldığında kolu kaldırarak kolay ayarlama yapmanızı sağlar..


Tecno-4 Push

 

BMikrometrik ve hassas kapatmayı sağlayan tek bir rotordan oluşan yenilikçi bir kapatma sistemidir.

Merkezi mekanizma, ayakkabının içi ve dışı arasında mükemmel bir gerilim dengesi oluşturur ve aynı zamanda daha yüksek bir gerilim bırakma hızına sahip olur.

Simetrik kapatma, her tür ayak üstü için mükemmeldir.

Rotora eklenen yenilikçi bir düğme, basıldığında kolu kaldırarak ayarlamayı kolaylaştırır.


Single Tecno-3 Push

 

Tekli merkezi mekanizma, ayakkabının içi ve dışı arasında mükemmel bir gerilim dengesi oluşturarak her tür ayağa uyum sağlar ve mükemmel kapatmayı garanti eder.

Rotora eklenen yenilikçi bir düğme, basıldığında kolu yükselterek ayarlanmasını kolaylaştırır.


Tecno-3 Push & Tecno-3

 

AAyakkabıyı hızlı ve kolay bir şekilde kapatmanıza, ayakkabının üst kısmının ayak şeklinize uyarlamanıza ve böylece kişiselleştirilmiş bir uyum elde etmenize olanak tanır.

TECNO-3 PUSH, hareket halindeyken, basıldığında ayarlamayı kolaylaştırmak için kolu kaldıran yenilikçi bir düğme aracılığıyla kolayca ayarlanabilir. TECNO-3 PUSH ve TECNO-3 mekanizması değiştirilebilir.

Yansıtıcılı Ayarlanabilir Topuk Kavrama

 

Ayarlanabilir mekanizma, ayakkabının topuğunu daha güvenli bir şekilde sabitlemenize olanak tanır ve topuğu sıkılaştırarak herhangi bir sürücünün topuk şekline uymasını sağlar.

 Topuğun her iki tarafı bağımsız olarak vidalarla ayarlanabilir, ayrıca değiştirilebilir.

 Kötü görüş koşullarında pedal çevirirken daha fazla güvenlik için yansıtıcı noktalar eklenmiştir


Yüksek Güvenlikli Velcro Kayış

 

Velcro bantlı bir kayıştır.

İçeride birbirine uyan bazı plastik dişlerin varlığı sayesinde güvenli kapama sağlar, açılma ve ya kaydırma yapmaz


Entegre Topuk

 

Uzun sürüş performansları ve basınçların oluşturacağı baskılara dayanıklı, şeklini kaybetmeyen hafif tasarım.
Anatomik olarak şekillendirilmiş olup, pedal çevirirken ayağı dengeler ve destekler. Topuktaki yansıtılı ekleri, yoldaki sporcu için daha fazla güvenlik sağlar ve kötü görüş koşullarında bisikletçinin varlığının sinyalini vermeye yardımcı olur.

Sidi Topuk

 

Kalıplanmış plastik kabuk topuğu anatomik olarak dengeler ve destekler, topuk kaymasını azaltır ve dağılmadan daha fazla güç iletilmesine yardımcı olur.


Değişebilir Kaymaz Topuk

 

Sidi bisiklet ayakkabısı, yürümeyi kolaylaştırmak için topukta yer alan kaymaz, poliüretan, değiştirilebilir bir parça ile donatılmıştır.


Kauçuk Ön Kısım

 

Ayakkabının uç kısmına yerleştirilmiş kauçuk parça, ayakkabıyı uç kısma gelen darbalerden korumak amaçlı kullanılmıştır. 

Mega Kalıp Seçeneği

 

Ayak çevresinde 4 mm daha genişlik sağlar. Taraklı ayaklar için daha geniş üst hacim, daha geniş topuk yapısı.


Kadın Kalıp Seçeneği

 

adın ayak şekline uygun daha konik oluşturulmuş ölçülendirme
Ayak tabanı boyunca daha dar
Ayak kısmında daha az hacim ve daha dar topuk kısmı

 

 

 

 

SIDI TABAN TEKNOLOJİSİ

  


C-Boost SRS Taban

 

Yeni nesil karbon teknolisi sayesinde ayağın tarak bölgesinde gücün pedallar üzerindeki artırımı ve aktarımını maksimum seviyeye çeker.
Yeni Oval delikler bisiklet kullanıcısının pedal kal konumunu hatırlayabilmesi için ± 5 mm aralığında ölçeklendirilmiştir.
Naylon ve TPU'dan üretilmiş SRS (Taban Değiştirme Sistemi) ekleri, kullanımdan dolayı bozulmaya en çok maruz kalan alanlarda karbonu koruma işlevi ve yürüme sırasında daha fazla dayanıklılık sağlar.
SRS ekler, her pedal dönüşünde tabanın içindeki hava sirkülasyonunu destekleyen havalandırma delikleriyle entegre edilmiştir.


Havalandırmalı Karbon Taban

 

Dokuma karbon fiberden yapılmıştır, sertliği en üst düzeye çıkarır ve uçta minimum derecede kontrollü bükülmeye izin verir.
Ayrıca, plantar tendonlardaki stresi biyomekanik olarak azaltır ve dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olur.
VENT CARBON taban, değiştirilebilir entegre hava girişi ve havalandırma ve ısı dağılımı için hava kanalları ile tasarlanmıştır.
Hava girişi ihtiyaca göre açılabilir veya kapatılabilir.
Sürücünün kal konumunu hatırlaması için bir milimetre skalası ile donatılmıştır ve topukta değiştirilebilir kaymaz bir parça bulunur


Karbon 12 Kompozit Taban

 

Naylon bir tabana enjekte edilmiş karbon fiberden oluşur.
Sonuç, iklim koşullarındaki değişikliklerle ve zamanın geçmesiyle özelliklerini kaybetmeyen hafif ve sert bir tabandır.
Yürümeyi kolaylaştırmak için topukta değiştirilebilir kaymaz bir parça bulunur


Karbon Kompazit 20 Taban

 

Naylondan ve enjekte edilmiş karbon fiberden yapılmıştır. Sonuç, iklim koşulları ve zamanla özelliklerini kaybetmeyen hafif ve sert bir tabandır. Tabanın orta kısmı, pedal kalinin doğru şekilde sabitlenmesini kolaylaştırmak için bir milimetre ölçeğiyle derecelendirilmiştir. Yürümeyi kolaylaştırmak için topukta değiştirilebilir kaymaz bir parça kullanır.


Millenium 5 Taban

 

Naylondan yapılmıştır, karbon fiber ile zenginleştirilmiştir, Millennium 5 taban dayanıklıdır ve uzun süreli kullanım ve sürekli sıcaklık değişimlerinden sonra teknik özelliklerindeki herhangi bir değişikliğe daha az maruz kalır. Yürümeyi kolaylaştırmak için topukta değiştirilebilir kaymaz bir parça kullanır.


Millenium 4 Karbon Kompozit Taban

 

Mekanik olarak kararlı ve su emmez dayanıklı karbon fiber enjekte edilmiş naylondan yapılmıştır ve bu nedenle zamanla uzun süreli kullanım nedeniyle teknik özelliklerdeki değişikliğe daha az maruz kalır. Yürümeyi kolaylaştırmak için topukta değiştirilebilir kaymaz bir parça kullanır. Kramponları konumlandırmak için taban üzerinde basılmış bir hizalama ölçeği vardır.

MTB SRS Karbon Zeminli Taban

 

MTB SRS Carbon-Ground taban, burun kısmında ve topukta saf karbon tabana monte edilmiş değiştirilebilir ekler ile gerçekleştirilmiştir.
Ayrıca, pedalla temastan kaynaklanan tabanın zarar görmesini önlemek için tasarlanmış yenilikçi bir değiştirilebilir plaka ile donatılmıştır.


MTB SRS Karbon Kompozit Taban

 

MTB SRS Karbon Kompozit taban, karbon fiber ilaveli naylondan yapılmıştır, ayağın normal kan dolaşımını destekleyen, mükemmel konfor ve mükemmel performans sağlayan sert bir tabandır.
Dört adet vidalı parçadan oluşur, kolayca çıkarılabilir ve değiştirilebilir.


MTB SR17 Taban

 

Hafif ve performanslı MTB taban SR17, PU ekler ile naylondan yapılmıştır. Eklerin şekli dağ bisikleti için tasarlanmıştır, mükemmel tutuş sağlar, çamurun dağılmasını kolaylaştırır ve doğru dengeyi sağlar.
Sidi logosu ile işaretlenmiş merkezi ek, kaymaz bir eleman görevi görür.
Yürürken en çok aşınan bölge olan ayak parmağı vidalarla değiştirilebilir ve özellikle çamurlu arazide çekişi iyileştirmek için her zaman krampon takma imkanı sunar.
MTB SR17, pedal çevirmek için sertlik ve yürümek için esneklik açısından maksimum sonucu temsil eder.
.

MTB Yarış Taban

 

Naylon içine PU karışımı hazırlanan taban dağ bisikleti, gravel bisikleti yada indoor bisikleti kullanıcıları için tasarlanmış bir tabandır.
Zorlu ve çamurlu parkurlara meydan okuyabilmek için tabanın burun kısmına iki adet krampon çivisi takılabilir. bunlar ayrıca yedek olarak satılmaktadır.


Outdoor Taban

 

Outdoor kauçuk taban, farklı arazi ve patika türlerine uyum sağlamak için doğru yoğunluğa sahiptir.
Mükemmel tutuşa sahip olacak ve çamur ve taş parçacıklarını kolayca dışarı atacak şekilde tasarlanmıştır.


ÜST KAPAMA SİSTEMİ

 

 


NASIL GİYİLİR VE AYARLANIR-SHOT

 


ÜST KAPAMA SİSTEMİ-WIRE

 

 


NASIL GİYİLİR VE AYARLANIR-GENIUS 10

 


HAVALANDIRMALI KARBON TABAN

 

 


DOUBLE TECNO 3 PLUS

 


SINGLE TECNO 3 PUSH

 

 


MTB SRS CARBON TABAN

 


AYARLANIR TOPUK KAVRAMA

 

 

Blog Son Eklenenler
Tubular Yol Bisiklet Lastiği Nedir?
Tubular Yol Bisiklet Lastiği Nedir? Tubular (Boru) şeklindeki lastikler geleneksel iç ve dış lastik anlayışından farklıdır. İç ve dış lastiğin bir bütün olarak birleşimi olduğunu söyleyebiliriz. Yapısı kapalı bir tüptür ve çoğunlukla yol bisikletlerinde kullanılır. İç lastikli veya tubeless (iç lastiksiz) lastikleri ile karşılaştırıldığında, boru şeklindeki lastik daha hafif olmasının yanı sıra daha yüksek hava basıncına da dayanabilir
YENİ SCOTT FOIL RC
YENİ SCOTT FOIL RC GELENEKSEL OLARAK BİSİKLET SATIN ALIRKEN, AERO DİNAMİKLİK, HAFİFLİK VEYA KONFOR ARASINDA SEÇİM YAPMANIZ VE ÖDÜN VERMENİZ GEREKİYORDU. YENİ FOIL RC İLE ARTIK ÖDÜN VERMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ . BU ÜÇ ÖZELLİĞİ BİRARADA SAĞLAYAN İNANILMAZ ŞIK GÖRÜNÜMLÜ FOIL RC GÜNÜMÜZ BİNİCİLERİNİN TALEPLERİNE DAHA İYİ UYACAK ŞEKİLDE TASARLANDI.
Sidi - Maksimum Güç Aktarımı ve Rahatlık
Maksimum Güç Aktarımı ve Rahatlık Bacaklar ve pedallar arasında güç aktarımını sağlayan en önemli unsur bisiklet ayakkabılarıdır. Bu güç iletiminde kayıplarının az olası ve rahatlık bisiklet kullanıcısı için önemlidir. Sidi teknolojilerinde bu iki etmen önemsenmektedir. Zorlu şartlar da düşünülerek tasarlanan ayakkbılerde sağlamlık, aşınan parçalrın kolayca değiştirilebilmesi ayakkabının kullanım ömrü açısından dikkate alınması gereken bir konudur.
ELITE RIZER
ELITE RIZER Bisiklet simulasyonunu bir üst noktaya taşıyacak yenilik;  Elite Rizer eğim simülatörü. Trainer kullanımı sırasında yükselen ve alçalan Rizer eklentisi ile normal yol şartlarında bisikletinizle gerçeğe yakın eğim çıkma ve inme  hissini deneyimleyeceksiniz. Daha odaklı ve gerçekçi sürüşler için, Elite eğim simülatörü,  yokuş yukarı çıkarken  gidonun verdiği hissi iyileştirmek ve  açık havada sürerken yaptığınız gibi  tüm kaslarınızı  çalıştırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış yenilikçi gidon kontrol  sistemine sahiptir.
ELITE JUSTO HOME TRAINER
JUSTO  Bisiklet Trainer Elite interaktif trainer grubunun yeni üst düzey trainerı JUSTO ile tanışın. Nokta atışı doğruluk hassasiyeti, %24'e varan eğimler, entegre güç ölçer, otomatik kalibrasyon, yeniden tanımlanmış bağımsız modlar. Justo, kendinize meydan okumak ve bisiklet egzersizlerinizden daha fazlasını elde etmek isteyenler için tasarlanmış bir home trainerıdır. Justo , home trainer kategorisindeki en gelişmiş araçtır : hedeflenen programlarla ve kapalı mekan bisiklet uygulamalarında bulunan sayısız sanal yarışla bisiklet becerilerinizi zorlarken, yüksek gerçekçilik ve heyecanla evinizde bisiklete binebilir ve antrenman yapabilirsiniz. .
SHIMANO 105 Di2 SİSTEMİ
Shimano Di2 Ailesinin Yeni Ürünü Shimano nun 105 Yol Grubu ilk kez 1982 yılında kullanıcı ile buluştu. Aradan geçen 40 yıllık zamanda zamanda yedi kez güncellendi. Bu sekizinci versiyonda da kullanıcıya yüksek performansı uygun fiyat ile sunma çabası devam ediyor. Daha kolay kullanım, daha fazla güvenlik, daha az bakım sağlayan Shimano 105 Di2 R7100 serisi elektronik vites değişimi sağlayan aktarma organları ile tanışın.
Bisiklet Taytlarının Kullanım ve Bakımı
Bisiklet Taytlarının Kullanım ve Bakımı Bisiklet taytları performansınızı maksimum seviyeye ulaştırmak ve size sele üzerinde konfor sağlamak amacıyla yüksek elastana sahip özel kumaşlar kullanılarak üretilmiştir. Ürünlerin dizaynları bisikletçi anatomisine uygun ölçülendirmelere ve teknik kalıplara sahiptir. Sunduğumuz ürünler farklı ped yapıları ve özellikler ile sürüşlerinizdeki performansınızı artırmayı amaçlamaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.